EKSPRESOWA WYSYŁKA!
30 DNI NA ZWROT

MOSKITIERA BIAŁA CZY CZARNA?

MOSKITIERA BIAŁA CZY CZARNA?

Bezsprzecznie moskitiera jest jednym z najlepszych rozwiązań ukierunkowanych na efektywną ochronę przed owadami. Zazwyczaj starannie dobieramy jej rodzaj pod określone okna np. tradycyjne, dachowe, czy też drzwi balkonowe lub tarasowe. Jednak nie jest to jedyne kryterium wyboru danej moskitiery, ponieważ dostępne w sprzedaży różnią się także kolorystycznie. Najczęściej spotykane kolory to biały i czarny, ale który będzie najbardziej odpowiedni, wbrew pozorom nie jest już takie oczywiste. Jest kilka aspektów, na które warto zwrócić uwagę:

  • moskitiera biała – nie zaciemnia pomieszczenia, zmniejsza widoczność z zewnątrz, mniejsza ostrość obrazu widzianego od wewnątrz, dość szybko uwydatnia zabrudzenia różnorodnymi zanieczyszczeniami (wymaga regularnego prania lub czyszczenia), doskonale wypełnia oczekiwania aranżacyjne wnętrza, jest idealna do białej stolarki okiennej i drzwiowej,
  • moskitiera czarna – powoduje nieznaczne zaciemnienie obrazu widzianego od wewnątrz, ale gwarantuje wyższą przejrzystość w stosunku do białej, świetnie komponuje się ze stolarką okienną i drzwiową np. ALU, wykonaną z naturalnego drewna lub PVC w intensywnym kolorze. Zabrudzenia są mało widoczne, ale stosowanie się do zasady regularnego prania lub czyszczenia przywraca pełną efektywność działania siatki ochronnej.

Nasze hityTOP