Wersje językowe
FAQ - Moskitiery

Oto lista często zadawanych pytań (FAQ) dotyczących moskitier:

 1. Jakie są rodzaje moskitier do samodzielnego montażu?

W ofercie posiadamy moskitiery drzwiowe, okienne oraz przenośne. Siatki dzielimy na standardowe, przeciwsłoneczne i antyalergiczne. Typy moskitier drzwiowych: lamelowe, z obciążnikami, ramkowe; typy moskitier okiennych: siatka standardowa, zwijana, ramkowa oraz moskitiera na okno dachowe.

 1. Czym różni się moskitiera Standard od Comfort?

Moskitiera Comfort dostępna jest w 3 rozmiarach, natomiast Standard w jednym. Załączony w zestawie rzep, w przypadku rodzaju Comfort, zaopatrzony jest w więcej ząbków, natomiast rzep w moskitierze Standard jest cienki i posiada drobniejsze zaczepy. Moskitiera Standard to siatka + rzep, natomiast do moskitiery Comfort, dołączane są dodatkowo nożyk oraz szczoteczka dociskowa.

Cechy wspólne dla obu typów: poliestrowa siatka, oczka o średnicy ok. 1mm, dwa kolory do wyboru, możliwość prania, montaż na rzep

 1. Jakie narzędzia są potrzebne do montażu moskitiery?

W zależności od wybranej moskitiery – możesz potrzebować bardziej lub mniej profesjonalnych narzędzi. Jeśli zdecydujesz się na moskitierę okienną Comfort – wszystko, czego będziesz potrzebować, zawarte będzie w przesyłce, jeżeli zakupisz typ ramkowy – przyda Ci się wkrętarka. Więcej o montażu znajdziesz w opisach produktowych oraz w artykule.

 1. Czy instrukcje montażu są dostarczane razem z moskitierą?

Tak, instrukcja obrazkowa znajduje się na opakowaniu.

 1. Jak należy zmierzyć okno lub drzwi?

Wszystkie informacje znajdują się tutaj: Dokonywanie pomiaru Jeśli występują jakieś wątpliwości – zapraszamy do kontaktu.

 1. Czy moskitiery są dostępne w różnych rozmiarach i kolorach?

Nasza oferta zawiera niezwykle szeroki wybór wymiarów moskitier w kolorach czarnym lub białym.

 1. Jak prawidłowo czyścić moskitierę?

Większość siatek nie wymaga specjalistycznego czyszczenia i wystarczy je przetrzeć wilgotną szmatką.

 1. Czy mogę używać moskitiery na drzwiach, które otwierają się na zewnątrz?

Oczywiście. Oferujemy moskitiery drzwiowe, przez które można przechodzić, w związku czym – nie ma znaczenia, czy drzwi otwierają się do wewnątrz, czy zewnątrz. Znajdziesz je tu: moskitiery na drzwi.

 1. Czy mogę zamontować moskitierę na oknach dachowych?

Tak. Do okien dachowych istnieją specjalne moskitiery, które znajdują się tutaj.

 1. Czy mogę przycinać siatkę?

Tak.

 1. Czy muszę demontować moskitierę na zimę?

Nie trzeba zdejmować moskitier na zimę, chociaż często jest to zalecane. O plusach i minusach pozostawiania siatek na chłodne dni przeczytasz tutaj: Czy zdejmować moskitierę na zimę?

 1. Czy moskitiery są skuteczne przeciwko wszystkim rodzajom owadów?

Nasze moskitiery nie przepuszczają zdecydowanej większości insektów, dzięki oczkom o średnicy zaledwie 1 mm.  Jednakże może się zdarzyć, że jakiś owad dostanie się do środka, np. podczas gdy ktoś będzie przechodzić przez moskitierę lamelową.

 1. Czy moskitiery mają wpływ na ilość światła wpadającego przez okno lub drzwi?

Moskitiery Tesa w pełni przepuszczają światło oraz powietrze, zatrzymując owady. Wyjątkiem jest siatka przeciwsłoneczna, która zapobiega nadmiernemu nasłonecznieniu pomieszczenia.

 1. Czy moskitiery chronią przed słońcem?

Nie do końca. Czarna moskitiera może nieznacznie powstrzymywać promienie słoneczne, natomiast w celu ochrony, zalecamy zakup moskitiery przeciwsłonecznej.

 1. Czy kolor moskitiery ma znaczenie?

Wybór koloru moskitiery zależy od indywidualnych preferencji użytkownika. Różnice między siatkami czarnymi i białymi przedstawiamy w artykule Moskitiera biała czy czarna?

 

Masz więcej pytań? Zapraszamy do kontaktu!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium